Pretty Little Liars...

Temmuz 11, 2010


ABC kanalının haziran ayında başlayan yeni dizisi Pretty Little Liars nasıl bir şeymiş merak ettim, henüz piyasada olan 5 bölümü bu haftasonu izledim. Tarifi şöyle: biraz Gossip Girl, biraz Desperate Houswives, üstüne de I Know What You Did Last Summer sosu...
Rosewood adlı küçük bir banliyö kasabasında yaşayan beş güzel lise öğrencisi olan Alison, Hanna, Spencer, Emily ve Aria'nın hayatları, Alison'ın bir gün ortadan kaybolmasıyla bir anda değişir. O gece gerçekte neler olduğunu kimseye söylemeyeceklerine yemin eden kızlar, bu sırrın onları birbirine bağlayacağı fikrinin aksine bir yıl içerisinde birbirlerinden uzaklaşırlar. Ta ki A adlı kişiden kendi sırlarına dair mesajlar almaya başlayıp neler olduğunu anlamak için yeniden bir araya gelene dek...
Tabii ki tüm Amerikan gençlik dizilerinde olduğu gibi ağır bir "daddy issues" teması var. Aria'nın babası annesini aldatıyor ve bunu Aria gözleriyle görüyor; Hanna'nın babası annesini terk edip gidiyor, Spencer'ın babası ondan "mükemmel kız" olmasını istiyor, Emily'nin babası var mı yok mu henüz onu bile bilmiyoruz... Bunun üzerine biraz öğrenci-öğretmen aşkı, biraz eşcinsellik davası, biraz kardeş kavgası ekledik mi tamamdır!
Anlayacağınız dizi tamamen klişelerden ibaret, yeni olan hiçbir şey yok ama yazın piyasaya sürmüş olmaları da insanların aklında nasıl "yaz kitabı" diye bir şey varsa aynen o şekilde bir "yaz dizisi"nin de var olduğunu bildiklerini düşündürüyor. Yaz sıcağında fizik mizik düşünüp teori üretemem diyenler için ideal :) Kızlar fena değil, ama mahalleye yeni gelen ve Alison'ın evine taşınan kız (Maya) bana fazlasıyla Buffy'deki Drusilla'yı anımsatıyor! Kıyafetler, makyajlar falan da güzel; elbette ki Gossip Girl standardında değil, burası mütevazı bir banliyö kasabası sonuçta... Yalnız Aria'nın sevgilisi İngilizce öğretmeni Mr. Fitz olmasa dizide yakışıklı tip yok, orası olmamış... Kendisini Ian Harding canlandırıyor ve evet, inanması zor ama hem Alman asıllı hem de 1986 doğumlu!!
Kızlar arasında favorilerim Emily karakterini canlandıran Shay Mitchell ve Hanna karakterini canlandıran Ashley Benson. Hem kendileri güzel hem tarzları... Aria rolündeki Lucy Hale'in de gözleri güzel ama kafası vücuduna göre fazla büyük :) Benden başka izleyen, fikri olan?     

Digg Stumble Delicious Twitter Facebook Reddit RSS

2 yorum:

ayşa dedi ki...

bende diziye bu hafta internette izlemeye başladım 7 bölüme geçtim dediğin gibi klasik Amerikan tarzı tadında Gossip girl kadar ilişkiler ve moda anlayışı abartılı değil daha mütevazi. Benide acaip sardı diyebilirim.

amonka dedi ki...

eğlencelik olarak izlenebilir ama konusu çok sınırlı, kaç sezon devam edebilirler bilmiyorum :)

Related Posts with Thumbnails

Seyirciler