Günter Grass İstanbul'da!..

Nisan 14, 2010

"Türkiye AB Delegasyonu İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliğiyle “AB-Türkiye Kültür Köprüleri Programı“ kapsamında, 17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 13.45'te Enerji Müzesi'nde “Kültürlerarası Diyalogda Edebiyatın Rolü” temalı bir panel düzenlemektedir. Nobel ödüllü yazar Günter Grass ile birlikte Adalet Ağoğlu, Glenn Meade, Asa Lind, Buket Uzuner ve Mario Levi’nin katılımlarını teyit ettikleri panelde CNN Türk çekim yapacak ve panelin moderatörlüğünü de Mehmet Ali Alabora üstlenecektir.
Panelde Almanca/İngilizce/Türkçe simültane çeviri öngörülmüştür. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini’nin ev sahipliğini yapacağı resepsiyonda Nobel ödüllü yazar Günter Grass’ın sergi açılışı ve Milagro Acustico Ensemble dinletisi de öngörülmüştür."

"Kültür Köprüleri/Cultural Bridges" Programı dahilinde düzenlenen etkinliklere ve de söz konusu panele dair internette bulabildiğim en doğru düzgün metin bu oldu. Friendfeed üzerinden buldum bunu da, sağ olsun birisi derli toplu bir şekilde paylaşmış. Neyse ki yayınevine davetiyelerimiz geldi de, haberimiz oldu... Böyle kötü bir tanıtım olamaz! 
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun resmi internet sitesi www.avrupa.info.tr adresinde verilen kısa etkinlik bilgisine göre, 17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 14.00-16.00 arasında, Santral İstanbul Enerji Müzesi'nde düzenlenecek olan "Kültürlerarası Diyalogda Edebiyatın Rolü" konulu panelin katılımcıları şöyle olacakmış: Günter Grass, Buket Uzuner, Elif Şafak, Nedim Gürsel, Mario Levi, Glenn Meade & Asa Lind. 
Ben orada olacağım; katılmak isteyenler için Friendfeed linkini ve etkinlik davetiyesi linkini buraya ekliyorum. Sanırım yer kısıtlı olduğu için geniş çaplı duyurulmamış ama, şansınızı deneyebilirsiniz. 

Digg Stumble Delicious Twitter Facebook Reddit RSS

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails

Seyirciler