Asmalımescit'te iki mini...

Mart 11, 2010


Birkaç yıldır oldukça popüler olan ve İstanbul gece hayatında önemli bir yer tutan Asmalımescit, aslında sağlı sollu restoran, cafe ve barlarıyla birkaç sokaktan oluşan küçük bir yer. Ancak İstanbul'un mevcut karakterine uygun bir şekilde İstanbullular daracık yerlere çok sayıda insanla birlikte doluşmayı pek sevdikleri için, Asmalımescit özellikle haftasonları akşam 6.30-7'den sonra tıka basa doluyor. Önceleri havanın güzel olduğu günlerde böyle olurdu, şimdiyse sigara yasağı sayesinde yaz-kış demeden, mekân dışında da geniş alana sahip olup masalarını buraya yerleştirebilen mekânların yüzü daha çok gülüyor. Bir noktadan sonra insanlar neresi olduğunu fazla umursamadan, nerede boş masa bulurlarsa oraya oturuyorlar. Yeter ki Asmalı olsun!

Fakat bir yer var ki, oraya giden insanlar kesinlikle sadece orada boş yer buldukları için gitmiyorlar. Bilerek, isteyerek, yer bulabilmeyi umarak gidiyorlar. Burası Parantez Bistro


Babylon Lounge'a giden Jurnal Sokak'ta minicik bir yer(di). Şimdi giderek genişliyor. Sevgilimle burayı yaklaşık iki önce keşfettiğimizde, yeni açılmıştı, henüz böyle popüler değildi. Minik ve sevimli oluşu dikkatimizi çektiği için gitmiş ve hem güzelim kokteyllerinden (üstelik ucuzlar!) hem de güleryüzlü ekibinden çok memnun kalmıştık. O zamandan beri yer bulabildikçe gidiyoruz Parantez Bistro'ya. Sanat dünyamızdan birtakım ünlüler de mekânı hemen keşfedince, şimdiki kalabalık dadandı Parantez'e. Oysa ilk zamanlar her şey ne kadar da güzeldi :) Asmalımescit'in bir diğer minisi ise ilk defa geçenlerde gitme fırsatı bulduğum Flavio. Burası Asmalımescit'in kalabalığından uzak ama bir o kadar da yakın bir yer. Gönül Sokak'ta minik bir İtalyan restoranı.


Güzel dekorasyonu, samimi ortamı ve yine güleryüzlü çalışanlarıyla çevredeki diğer mekânların arasından sıyrılmayı başarıyor. Başlangıçları ve ana yemekleri oldukça lezzetli. En kısa zamanda pizzalarının da tadına bakmak istiyorum.Güzel bir yemek yemek, kalabalıktan ve gürültüden uzakta sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için ideal. Fiyatları da ortalamanın fazla üzerinde değil, üstelik lezzetler paranızın hakkını fazlasıyla veriyor! Deneyin :)

Digg Stumble Delicious Twitter Facebook Reddit RSS

3 yorum:

JERRY dedi ki...

Flavio gidilecekler listemde yazılıydı, amonka'da yazınca sırasını yukarıya çıkardım. Beyoğlu'nun en güzel pizza mekanları içinde çıkmıştı karşıma. En kısa zamanda pizzasını tatmak farz oldu.

( Diğer En İyi Pizzalar İçin; Kafe Pi-Tünel, Küçük Otto, Miss Pizza, House Cafe )

amonka dedi ki...

Kafe Pi-Tünel'in pizzalarının güzel olduğunu duymamıştım, yazık.. tadamadan kapandı..

JERRY dedi ki...

Kapandığından haberim bile yoktu, güzelmiş kaçırdık demek ki:)

Related Posts with Thumbnails

Seyirciler