Valentine's Day (Sevgililer Günü)...

Şubat 13, 2010Bugün hava tam sinema havasıydı, biz de doğanın çağrısına uyup sinemaya gittik. Kız nüfusun ağırlıkta olduğu bir salonda, yaklaşık 30 dk. reklam izledikten sonra sonunda filmimiz başladı. Başrollerinde Ashton Kutcher ve Jennifer Garner'ın oynadığı Valentine's Day -Sevgililer Günü- filmi tam anlamıyla bir romantik komedi diyemeyeceğim çünkü pek komedi yoktu... Ama romantik olduğu kesin.
Birçok ünlü ismi bir araya getiren film, Siena Bouquet'in sahibi çiçekçi Reed'in (Ashton) sevgilisi Morley'e (Jessica Alba) evlenme teklifi etmesiyle başlıyor. İlerleyen dakikalarda ise birer birer diğer mutlu çiftlerimizle ve mutsuz bekârlarımızla tanışıyoruz. Ancak bir anda işler ters gitmeye başlıyor ve aşkın çeşitli halleriyle çeşitli ilişki problemleri izliyoruz. Filmin sonuna doğru kimileri sorunların üstesinden geliyor, kimileriyse başka aşklara yelken açıyor. Doğrudan spoiler olmasın diye isim vermeyeceğim ama, Hollywood artık "meğer en iyi arkadaşıma âşıkmışım da haberim yokmuş" klişesinden vazgeçsin artık. Her romantik komedi böyle bitmek zorunda diye bir kural yok! Bir kere de kalbi kırılan kız ya da çocuk gidip en iyi arkadaşına göz dikmektense yepyeni bir insanla tanışsın ve onunla sonsuza dek mutlu mesut yaşasın, olmaz mı?Romantik komedi dalında benim için en iyi film Love Actually (Aşk Her Yerde)'dir. Sevginin her türlüsünü, yalandan Sevgililer Günü'nde değil Noel gibi sıcacık bir zamanda sıcacık bir şekilde anlatır. Ne yazık ki bugün izlediğim filmde hiç sıcaklık yoktu. İlişkilerin hepsi yüzeyseldi, doğallık diye bir şey görmedim. Ayrıca "âşık olmuş küçük çocuk" kısmı da Love Actually'den apartmaydı, ama onu bile çok kötü yapmışlar. Oysa Love Actually'de Joanna'ya (Olivia Olson) âşık olan Sam rolündeki Thomas Sangster bu rolde gerçekten harikaydı!


Benim için filmin en kötü tarafı ise Anne Hathaway'di. Bu kızı ve koca ağzını zaten hiç sevmiyorum, bir de çok saçmasapan bir rolde çıktı karşımıza... Mark Sloan'u harcamalarından ise bahsetmek bile istemiyorum, çok üzücü bir sahneydi; gözlerim doldu desem yeridir.
Sonuç olarak romantik komedi standartlarında bile kötü bir filmdi, bunun yerine adı üstünde Romantik Komedi'ye gitseydik keşke... En azından Gürgen Öz'e gülerdik...

Digg Stumble Delicious Twitter Facebook Reddit RSS

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails

Seyirciler