"Ebeveyn İzleme Kurulu" Bihter ve Behlül'e karşı!..

Şubat 28, 2010Birçok yönüyle, izleyen izlemeyen herkesin dilinde olan Aşk-ı Memnu dizisine "Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı" tarafından savaş açılacak! Dizideki erotik sahnelerden rahatsız olan ve bu görüntülerin hem "muhafazakâr aile yapımızı" hem de "değerler sistemimizi erozyona uğrattığına" inanan devlet bakanı Selma Aliye Kavaf, "Ebeveyn İzleme Kurulu oluşturulması konusunda değerlendirme yapmak üzere RTÜK Başkanımızla bir araya geleceğiz," demiş. RTÜK'e götürdükleri öneriye göre, psikolog, sosyolog ve toplum bilimcilerinden (bu ikisi ayrı ayrı şeyler herhalde) oluşan bir kurul, tehlikeli olabilecek birtakım dizi, film ve programları izleyip sorun yaratabilecek görüntüler ve etkileri hakkında tartışacak, fikir beyan edeceklermiş. 
Kendilerine naçizane teklifim, tamamen özgür seçimlerine bağlı olarak insanların eğlenmek, kafalarını dağıtmak, vakit geçirmek vs gibi yine kendilerinin bileceği nedenlerle izledikleri dizi, film ve programları rahat bırakmaları ve eğer aile yapısı ve değerler sistemi konusunda bir şeyler yapmak istiyorlarsa, önce ülkemizde işlenen aile içi cinsel suçların önüne geçmeyi hedeflemeleri, daha sonra okullarda doğru düzgün cinsel eğitim vererek gençlerin bu konuyu uzmanlardan öğrenmesini sağlamaları ve de her türlü duyguyu, arzuyu bastırmaya çalışmaktan vazgeçmeleridir! Zira, bu ülkede bastırılan her türlü duygu başka bir yerden çok daha kötü bir şey halinde fışkırıyor!         

Digg Stumble Delicious Twitter Facebook Reddit RSS

2 yorum:

JERRY dedi ki...

Aileler çocukalrına Aşk-ı Mennu seyettiriyorlarsa sorun Aşk-ı Memnu'da değil, ailededir bence. Bakanlık Aşk-ı Mennu yerine gündüz kuşağını adam ederse, belki bütün gün akılları ütlenen kadınlarımız, akşamları çocuklarını Aşk-ı Mennu önüne oturtmazlar.

Ayrıca bizim toplum olarak TV İzleme konusunda hem aileleri, hem de çocukları eğitmemiz lazım. Çünkü biz sadece Aşk-ı Memnu'yu değil, bütün dizileri, bütün programları seyrediyoruz, cocuklar hep TV önünde.Hiç kapanmıyor ki TV. İzlenemeyecek durumdayken bile "ses olsun" diye TV açık bırakıyoruz. Müzik çalsak onun yerine.Yok illa da TV. Bu konuda son derece büyük problemiiz olduğunu düşünüyorum. Örneğin aileler birbirlerine oturmaya gidiyor, çay içip dizi seyrediyorlar, reklam arasında konuşuyorlar. Aklım almıyor. Çocuklar oyun oynamayı, paylaşmayı ilmiyor. Doyumsuz ve açgözlüler. Ben katılmıyorum "şimdi ki çocuklar harika" lafına. Hatta bir çok şeyi gereğinden önce öğreniyorlar, daha ukala, daha şımarıklar. Çok laf ettim. TV'deki kısıtlamalar, RTÜK müdahaleleri kesinlikle kabul edilemez. Doğru amaca yanlış yollardan varılmaz. Bir işi de doğru yapalım.

amonka dedi ki...

Kesinlike! Çok çok güzel söylemişsiniz! Gündüz kuşağında evlendirme programlarında dönen şeyler hiçbir değer sistemine aykırı değil herhalde... Çocuklar her şeyi televizyondan öğreniyor gerçekten, ama bu ne çocukların ne de televizyonun suçu! Bu tamamen çocuğa televizyondan başka seçenek bırakmayan, ona zaman ayırmayan ailelerin suçudur.
Çok şey var daha söylenecek aslında... sayfalar yetmez!

Related Posts with Thumbnails

Seyirciler